Pripojíme vás cez najlepšiu dostupnú technológiu

Pre kvalitné, rýchle a spoľahlivé pripojenie používame viacero technológií a vždy vám ponúkneme tú najlepšiu, ktoré je dostupná vo vašej lokalite. Optické pripojenie, DSL a  VDSL, pripojenie metalickou alebo hybridnou linkou, či bezdrôtové pripojenie.

 • Optik – pripojenie cez optické siete

  Technológia, ktorá priniesla revolúciu v multimediálnom online svete vďaka šíreniu dát cez optické vlákna. Optik prináša vysokú rýchlosť a spoľahlivosť internetu s rýchlosťami až 300 Mbit/s, s ktorou si stiahnete film za niekoľko desiatok sekúnd. Okrem toho prenáša digitálnu televíziu aj v HD kvalite a umožňuje výhodné telefonovanie, v sieti Slovanetu dokonca zadarmo!

 • Technológie DSL a VDSL

  Pripojenie DSL využíva celonárodnú telekomunikačnú sieť. Prostredníctvom káblov, pôvodne používaných na telefonovanie, umožňuje internetové pripojenie až do rýchlosti 15 Mbit/s (DSL) alebo až 80 Mbit/s (VDSL). Cez tú istú prípojku pritom umožňuje prenášať aj telefónny signál. Maximálna rýchlosť internetu môže závisieť od kvality linky a vzdialenosti od ústredne. DSL pripojenie je dostupné vo väčšine miest a obcí Slovenska.

 • Metalik pripojenie

  Pod týmto názvom poskytujeme hybridné opticko-bezdrôtové siete alebo siete využívajúce technológiu PLC cez rozvody káblovej TV. Dostupné rýchlosti internetu sú závislé od konkrétnej lokality a pohybujú sa rádovo v Mbit/s.

 • Aero (rádiové pripojenie)

  Tam, kde by bolo vybudovanie káblových sietí neefektívne, poskytujeme fixné bezdrôtové pripojenie do internetu. Využívame, že technológie bezdrôtového rádiového prenosu sú stále kvalitnejšie. Pre prenos signálu preferujeme Wi-Fi technológie v licencovaných pásmach (3,5 GHz – WiMAX) alebo v nelicencovaných pásmach (najmä 5,4 GHz) . Dostupné rýchlosti sa pohybujú v jednotkách Mbit/s.

 • LTE (bezdrôtové pevné pripojenie)

  Vo vybraných oblastiach Slovanet postupne buduje aj modernú a výkonnú technológiu a bezdrôtovú sieť LTE (skratka z anglického Long-Term Evolution), známej aj pod názvom 4G. Slovanet je zároveň prvým telekomunikačným operátorom na Slovensku, ktorý LTE sieť vybudoval na poskytovanie pevného vysokorýchlostného internetu. Sieť využíva licencované frekvenčné pásmo 3,5 GHz a umožňuje pripojenie rýchlosťami rádovo v desiatkach Mbit/s. Viac o LTE.

Ponuka internetových programov LTE

Bezdrôtový LTE internet pre vašu domácnosť
za najlepšiu cenu.

VÝHODY SWAN INTERNETU

LTE je technológia, ktorá prináša vysokorýchlostný internet prostredníctvom bezdrôtových sietí. LTE internet funguje na rádiovej sieti, ktorá spĺňa požiadavky aj náročných zákazníkov. Služba LTE využíva modernú technológiu bezdrôtovej LTE siete, ktorá umožňuje vysokorýchlostné internetové pripojenie.

SWAN najrýchlejšie rozširuje svoju LTE sieť spomedzi všetkých telekomunikačných operátorov na Slovensku. V prvých lokalitách SWAN spustil služby na LTE technológii v priebehu novembra 2015. Odvtedy je vlastnou LTE sieťou SWANu pokrytých už vyše 370 miest a obcí na Slovensku.

Sieť SWANu využíva licencované frekvenčné pásmo, ktoré patrí SWANu. Zákazníci SWANu sa tak nemusia obávať, žeby frekvenciu niekto zrušil a znížil tak kvalitu poskytovanej služby.

 • vysoká rýchlosť pripojenia
 • neobmedzený objem dát
 • ideálne riešenie v oblasti bez pokrytia optiky
 • technológia nie je závislá od káblovej infraštruktúry
 • koncové zariadenie s WiFi od SWAN-u
 • žiadne poplatky za vonkajšie zariadenie
 • bezstrarostná inštalácia našim kvalifikovaným pracovníkom
LTE to.Doma
KONTAKT

Predbežný záujem o službu

 • Napíšte nám

  vyplňte svoje údaje a my Vás budeme kontaktovať s ponukou.

  SlovanetSwan

  Polia označené hviezdičkou sú povinné